DKR Porsche 911 Turbo
Alman modifiye firması DKR 911 Turbo’larını “yetersiz” bulan araç sahiplerini memnun etmek için güç kiti geliştirmiş. Almanya’da fiyatı 5.529 € olan kit egzoz sistemi ve motor beyninin yeniden programlanmasından oluşuyor. Uygulama sonucunda 3.6 litre hacmindeki çift turbolu 6 silindirli motorun gücü 480 beygirden 540 beygire torku ise 680 Nm’den 775 Nm’ye yükseliyor.


Porsche’sini modifiye etmek konusunda kendisine hakim olamayanlar için firmada çözümler bitmiyor; ön tampon altındaki ve motor kaputu üzerindeki kanatların daha büyüğü ve Cargraphic RS jantları paketin görsel tamamlayıcıları...
ABT Audi R8 - A4 - Q7


Almanların ünlü tuning firması ABT başta R8 olmak üzere A4 ve Q7 gibi Audi modellerini mat siyah film ile kaplayarak bambaşka bir ruha büründürdü.

ABT Q7’de uyguladığı mat siyah filmin yanı sıra AS4 AS7 R8 modelleri ve Audi A4 Q7R8 için karbon-fiberden yapılan bir örtü sistemini de uyguluyor. Her iki uygulamada da film aracı tepeden tırnağa kaplıyor ve araç normalden çok farklı bir görünüme sahip oluyor.

ABT’nin uyguladığı suni karbon fiber filmde kullandığı sentetik malzemenin dokuması o kadar başarılı bir şekilde yapılmış ki doğal malzemelerden ayırt etmek mümkün değil.

Söz konusu operasyon ile ilgili bir açıklama yapan ABT Direktörü Hans-Jürgen ABT “Karbon film uygulaması ile araçlar çok daha agresif ve dinamik görünüyor” dedi

Belki Hans-Jürgen ABT böyle düşünebilir ama fotoğraflarda görünen suni karbon suit kaplı R8’de basit mat siyah bir örtü çok daha hoş olurdu!